עדויות מנהלים שעברו את הקורס שלנו

אודי גביש

Area Manger

F28, Intel

הניסיון הניהולי הראשון שלי היה בצבא. הרבה מאיתנו החלו את הקריירה הניהולית בצורה דומה, סגנון ניהולי מאוד ברור בו המפקד נמצא כמעט בכל צומת החלטה ומכוון אותה לפי הנהלים.

כיום אני מנהל כחמש עשרה שנים, תחילה קראתי לעצמי מנהל צוות ואכן ניהלתי את הקבוצה להצליח במשימות ולהביא תוצאות, שמרתי על כבוד האדם ואוירה טובה ונראה שעם כל האתגרים אני מצליח לשמור על כולם ולעמוד בכל משימה.

לקורס אימון יצאתי פשוט ככה סתם, היה קורס מבוא, היו מקומות פנויים, נשמע לי נחמד להיות שלושה ימים בקורס חוויתי והאמת שגם הייתי סקרן.

הקורס עבר די מהר, ולמדתי לא מעט. החלטתי להמשיך הלאה וללמוד את כל תוכנית ההכשרה למאמנים והשינוי החל להגיע, תחילה זה התחולל בפנים כי הדבר בראשון אותו למדתי היה להקשיב.

נשמע מוזר אבל כל כך לא טריוויאלי, פתאום הבנתי שכשאני מקשיב לא רק שאני מחליט ממקום אחר אני גם נותן מנוחה לעצמי מהריצה המטורפת לקבל החלטות בזמנים ששוברים שיאים וגם זה שמולי לא רק פולט נתונים אלא ממש מספר לי סיפור אמיתי.

ההתפתחות המשיכה ומעבר לפיתוח העצמי התחלתי להשתמש בצורה מובנית באימון כדרך ניהול, התחלתי להחזיר את הכדור לאדם שמולי, לשאול לרצונו כיצד לבצע את הדברים, לא התפשרתי על שום מטרה ומבחינתי כל יעד ומשימה הסתיימו בהצלחה מרובה ובדיוק בזמן אבל הדרך הייתה שונה.

אנשים בתחילה נרתעו משיטת הניהול החדשה שלי.

לרוב פשוט חייכתי, קראתי את שפת הגוף והשתמשתי באינטואיציה כדי לשאול את האדם שמולי שאלות שמאתגרות אותו בצד המקצועי ומרימות אותו ואת מעמדו בצד האישי.

אט אט הצפת הבעיות בשיחות העבודה ירדה בכמעט 50%, חלק גדול מהבעיות נפתר עוד לפני שהגיע אלי והתחלתי לראות אנשים באים אלי עם רעיונות ואתגרים, האנשים צמחו ואני הרגשתי שאני צומח יחד איתם, הוצאתי פחות אנרגיה על ניהול משימות והיה לי זמן לחשוב על חזון לצוות ואיך להפוך את האנשים שלי לגדולים ומשפיעים. העבודה נעשתה יצירתית

יותר וההטרוגניות של הצוות והאנשים באה לידי ביטוי בכל פעולה.

התאהבתי בניהול אנשים, גדלתי והתחלתי לנהל מנהלים.

יש לי זכות לגדל אותם, לגדל מהנדסים וטכנאים, אנשים חזקים שמביאים את כל עצמם לכל פעולה ומשימה, אנשים שנותנים כבוד לאדם כמכלול ויודעים שכל איש הוא יקום גדול ומוכשר שאם רק יתנו לו יהפוך את העולם.

רחל ברוך

VPHR, SafeBreach

הכלים של האימון הקו-אקטיבי שידרגו אותי בכל כך הרבה רמות. קודם כל מקצועית אבל לא פחות מכך
גם באופן אישי. כמאמנת נוכחתי שוב ושוב בכח שלהם לסייע לאנשים לעשות תהליכים טרנספורמטיביים
– להתפתח כמנהלים, לעשות שינויים מהותיים בקריירה.

כסמנכ”לית משאבי אנוש בקרן הון סיכון קיבלתי כלים עוצמתיים בעבודה מול אנשים בכירים.

בסטטרט-אפ אליו הצטרפתי בשלבים מוקדמים הקו-אקטיביות הפכה לשפה ארגונית שמעודדת שיח
אותנטי. מנהלים ועובדים למדו לראות סיטואציות מורכבות גם מנקודת המבט של האחר, לנהל
קונפליקטים בצורה קונסטרוקטיבית ואיך לחזור לתפקוד מהיר וטוב גם אם נופלים. למדנו לתקשר בצורה
יעילה גם עם אנשים שנמצאים בצד השני של האוקיינוס באזור זמן ותרבות אחרים, ואנחנו בתהליך של
שיפור תמידי. והכל התחיל בקורס יסודות שלקחתי לפני יותר מעשור… הסופש הראשון אליו הגעתי די
ספקנית, לקח את הקריירה והחיים שלי למסלול שהוא באמת מעבר למה שיכולתי לדמיין.

גלעד פרידמן

HRBP, DRIVENETS

הדגש היומיומי של מנהלים רבים, רבים מידי, בארגונים שונים, הוא ניהול משימות ולא ניהול אנשים שיש להם משימות. בעבודתי היומיומית כמנהל משאבי אנוש אני משתמש בכלים העוצמתיים של האימון הקו-אקטיבי כדי לסייע למנהלים לצאת מאזור הנוחות, לראות ולהקשיב לעובדים שלהם ולהפוך את העובדים ליעלים יותר, מאושרים יותר וטובים יותר.