שאלות ותשובות

בישראל פועלים מספר בתי ספר ללימודי אימון ברמה גבוהה, אולם בית הספר של CTI ישראל הינו היחיד המעניק תעודת אימון קו-אקטיבית (ראו בהמשך) ומוסמך לייצג את CTI העולמי – בית הספר הגדול והמוכר בעולם לאימון.

CTI ישראל מלמד אימון בשיטה ייחודית. כל קורס מועבר על ידי שני מנחים בו-זמנית ומספק למשתתפים תהליך חווייתי של אימון עצמי וצמיחה, ואינסוף אפשרויות של תרגול אימון עם אחרים. הלימוד בקורסים מלווה בחוברות ובספרים שנבדקו ואושרו על ידי הגורמים המקצועיים.

המנחים שלנו למדו כשנתיים ועברו מבחנים קפדניים על ידי המטה בארה”ב, כאשר כל אחד מהם מביא עמו סגנון אימון ייחודי. לכל קורס מצוות צמד מנחים שונה, מה שמאפשר למשתתפים להיחשף, להתחבר וללמוד מגוון סגנונות אישיים של האימון הקו-אקטיבי.

עם סיום המסלול הבסיסי של CTI וקבלת תעודת המאמן, רבים מבוגרינו התמקדו בתחום אימון ספציפי שקרוב לליבם, ועשו חיל. אנו גאים בקהילת הבוגרים התוססת שלנו הכוללת מאמנים בכירים רבים, וכן בקורסים המרוכזים (שלושה ימים לקורס) והחווייתיים אשר מועברים כולם בבהירות ובגובה העיניים.

אנחנו מאמינים בייחודיות שלנו ובערך המוסף שאנו מעניקים למאמני העתיד.

קו-אקטיבי הינו המודל האימוני של CTI העולמי, ועליו מושתת תהליך האימון מבית CTI. הביטוי “קו-אקטיבי” מורכב משני חלקים. ה-“קו” (CO) מייצג הכלה, יחסים, חיבור, קשר, אינטימיות ושיתוף פעולה. לפיכך, ה”קו” של המאמן הקו-אקטיבי בא לידי ביטוי בשלל תכונות וכישורים כגון סקרנות, קשב, זיהוי ניואנסים, הענקת מרחב לאחרים, אינטואיטיביות, טיפוח והזנה.

ה-“אקטיב” (ACTIVE) מסמל פעולה, כיוון ומימוש. לפיכך ה-“אקטיבי” של המאמן הקו-אקטיבי מייצג אומץ, בהירות ונחישות, לקיחת פיקוד והשגת יעדים. הקסם המתרחש בתהליך לימוד הגישה הקו-אקטיבית, מקורו בשילוב בין ה”קו” ל”אקטיב”, כלומר בין ההכלה לפעולה.

בנוסף, האלמנט הקו-אקטיבי מגולם במערכת היחסים ההדדית והמעצימה בין המאמן למתאמן, המספקת לשניהם משמעות רבה.

במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף, אנו ממליצים על הספר “אימון קו-אקטיבי”, שנכתב במקור באנגלית על ידי המייסדים של CTI ופיל סנדל, ותורגם ונערך מדעית ע”י ד”ר ענת טרייסטר-גורן, הבעלים של CTI ישראל. ספר זה השפיע רבות על מאמנים בארץ ובעולם, ונמצא בראש רשימת ספרי הלימוד בישראל בכל בתי הספר בתחום האימון. לקריאה נוספת על ספר האימון הקו-אקטיבי, לחצו כאן.

לשכת המאמנים בישראל פועלת כל העת להסדרת מקצוע האימון בישראל. כיום, על מנת להיחשב למאמן מוסמך על ידי הלשכה, על המאמן ללמוד אימון באחת המסגרות המוכרות על ידה ולעבור מבחני הסמכה בבית ספר מוכר בישראל.

בעולם, הגוף הגדול ביותר המסמיך מאמנים הוא ה-International Coach Federation, או בקצרה ה-ICF. מטרת ה-ICF היא ליצור תו תקן של איכות בענף האימון העולמי ולקדם את התפתחותו. ה-ICF קיים כבר שנים רבות ומסמיך בתי ספר לאימון ומאמנים מתחילים ומתקדמים בדרגות הסמכה שונות.

בית הספר לאימון  CTI ישראל עומד בדרישות הגבוהות ביותר ומוכר הן על ידי לשכת המאמנים בישראל והן על ידי לשכת המאמנים העולמית.

 

קורס היסודות (Fundamentals) נמשך יומיים וחצי והוא הראשון מבין חמישה קורסים הכלולים בתוכנית האימון הקו-אקטיבית למנהלים. בסיומו לא מקבלים תעודה אלא קרדיט אקדמי, בדומה לזה הניתן בשאר חלקי התוכנית. תעודת הכשרה מלאה מקבלים המשתתפים רק עם השלמת כל חמשת הקורסים, בסיומה של תוכנית האימון כולה.

נזכיר כי קורס היסודות פותח למשתתפיו צוהר לעולם האימון והמיומנויות הקו-אקטיביות, וניתן להירשם אליו בנפרד מכל שאר חלקי התוכנית. הוא מספק הכשרה חווייתית, התנסות אישית והיכרות מעצימה עם שלל הטכניקות והמיומנויות של האימון הקו-אקטיבי.