מה זה “קו-אקטיבי”?

במציאות הארגונית בה אנו חיים, עיקר התגמול מבוסס על ביצועים. לכן קל לשכוח איכויות אשר אינן קשורות לביצועים, כגון קשרים אמתיים, אינטימיות, מודעות עצמית, הקשבה עמוקה וטיפוח של אחרים. דווקא איכויות אלו הן אשר מעוררות בנו השראה, מזינות אותנו, מאוששות אותנו ומספקות לנו משמעות והגשמה בעשייתנו.

בתקופה בה העולם הופך ליותר ויותר מורכב (ובמובן מסוים גם יותר ויותר קטן), הצורך שלנו בעבודה משותפת ובמנהיגות אפקטיבית הופך לדחוף יותר. ניהול מערכות יחסים מיומן הופך לתנאי הכרחי להצלחה. אנחנו ב-CTI משוכנעים שאלו חדשות טובות.

במהלך ה-20 שנה האחרונות הכשרנו עשרות אלפי אנשים, והגברנו עבורם את האיזון בין הווייתם(BEING)  לבין עשייתם (DOING). ראינו כיצד המודל הקו-אקטיבי מייצר עבור יחידים וארגונים הישגים גבוהים יותר, תחושת הגשמה, וקשרים עמוקים יותר. אנו מתמחים ביצירת שינוי טרנספורמטיבי. אנחנו שואפים לקדם עולם המתאים לכל אדם, שבו אנשים מודעים לכך שמי שהם חשוב לא פחות ממה הם עושים.

הביטוי “קו-אקטיבי” מורכב משני חלקים. ה- “קו” מייצג הכלה, מיקוד על יחסים, חיבור, קשר, אינטימיות ושיתוף פעולה. לפיכך, ה”קו” שבתוכנו הוא סקרן, קשוב לעומק, מזהה ניואנסים, מאפשר מרחב לאחרים, משתמש באינטואיציה, מטפח ומזין.

ה-“אקטיבי” שבביטוי “קו-אקטיבי” מסמל עוצמה, כיוון, פעולה ומימוש. לפיכך ה-“אקטיבי” שבתוכנו הוא אמיץ, בעל בהירות ונחישות, לוקח פיקוד ומשיג יעדים. הקסם המתרחש בתהליך לימוד הגישה הקו-אקטיבית, מקורו בשילוב בין ה”קו” ל”אקטיבי”, ובין ההכלה לפעולה.

הכשרה קו אקטיבית

תכנית ההכשרה הקו-אקטיבית של CTI יוצרת שינוי מהותי באופן שבו אנשים מתייחסים זה אל זה ועובדים זה עם זה. התהליך הקו–אקטיבי מעורר אנשים להתלהבות, מעורבות, ותחושת תשוקה בחייהם ובעבודתם.

הם מתגייסים לראות את ההיבטים החיוביים, להסתקרן, ליצור אינטראקציות ייחודיות, להפוך לבעלי חזון, להרגיש יותר חיוניים וערים, להיות בקשר עמוק יותר עם אחרים, לתת משמעות ממשית לחייהם, לחשוב בהרבה יותר גדול, להפוך למנהיגים גדולים יותר וליצור שינוי שעושה הבדל משמעותי.

המודל הקו-אקטיבי הביא לעולם פילוסופיה, מתודולוגיה, סדרת מיומנויות וצורת תקשורת המיושמים כיום בעולם העסקים, בחינוך, ברפואה, בממשל, בקהילות, ובמשפחות ברחבי העולם כולו.

ספר האימון הקו-אקטיבי

המודל הקו-אקטיבי הינו אחד המודלים הראשונים שנוצרו בעולם בתחום האימון, ועקרונותיו מהווים בסיס הכרחי לתורת האימון הבינלאומית. הספר “אימון הקו-אקטיבי” נכתב על ידי אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה שנמנים עם מייסדי ענף הcoaching  בעולם, והוא פורס את שיטת האימון הקו-אקטיבי על שלביה השונים.

הספר תורגם על יד ד”ר ענת טרייסטר-גורן לעברית והותאם לתרבות הישראלית מבחינת השפה האימונית. עקרונות האימון הקו אקטיבי נלמדים בבית הספר לאימון CTI הסניף הישראלי למותג הבינלאומי.

מדברי העורכת לעברית, ד”ר ענת טרייסטר-גורן, מאמנת קו-אקטיבית מוסמכת:

קיבלתי על עצמי להיות העורכת המקצועית של הספר אימון קו-אקטיבי ולהתאימו לשפה העברית ולתרבות הישראלית שכן, מבחינות רבות הספר הזה הוא המסד ליצירת תו התקן של האימון בישראל, ומכאן חשיבותו הרבה.

המהדורה העברית של ספר האימון הקו-אקטיבי היא פרי עבודתם של אנשי ההוצאה לאור שבראשה עומדת דניאלה די-נור, אשר אפשרו להעביר את “השפה האימונית” האנגלית ל”שפה אימונית” עברית, כך שתתאים הן מבחינה לשונית והן מבחינה תרבותית לחיים האישיים והעסקיים בישראל.

לראשונה ימצא כאן הקורא – המאמן או המתאמן – מילון מונחים ישראלי בן זמננו בתחום האימון האישי או העסקי. הספר משלב בתוכו לימוד עיוני וכלי עבודה מעשיים, אך אינו משמש תחליף ללימוד בפועל בהדרכת מאמן בכיר.